Konto bankowe w Niemczech bez meldunku

Konto bankowe bez meldunku w Niemczech

Jeżeli myślą Państwo nad założenie konta bankowego w Niemczech, to oferta jest bardzo bogata. Wiele banków w swoich ofertach ma bardzo dużo ciekawych propozycji dla klientów,  którzy chcą założyć konto prywatne lub firmowe. Koszt prowadzenia rachunku bankowego jest niewielki, uzależniony jest od ilości transakcji przeprowadzanych na koncie oraz od wysokości obrotów.

Konto bez meldunku, czy to możliwe?

Jak otworzyć rachunek bankowy w Niemczech bez stałego zameldowania i czy to w ogóle możliwe? Ależ owszem istnieje tak możliwość ale nie wszystkie banki takie konta otwierają . Ważną rzeczą jest fakt do czego te konta mają być używane i tutaj zaczyna się mały problem. Jeżeli planują Państwo rejestracje firmy na terenie Niemiec, to nie powinno być przeszkód, żeby taki rachunek śmiało otworzyć. Niemniej jednak podczas wizyty w banku mogą pojawić się pytania ze strony opiekuna do czego dany rachunek będzie służył. Często też bankierzy pytają jaki będzie obrót roczny. Jest to zatem różnica pomiędzy kontem w Polsce a w Niemczech. Trzeba wtedy podać przypuszczalną kwotę, która ma wynikać z naszej pracy.

Przepisy dotyczące używania kont bankowych w Niemczech

Istnieje wiele przepisów dotyczących używania kont bankowych. Banki w Niemczech trzymają się ściśle wyznaczonych reguł, które mają za zadanie uniknąć niepotrzebnych przestępstw związanych chociażby z wyłudzeniem pieniędzy. Ścisłą kontrolę nad kontami firmowymi trzymają też Urzędy skarbowe. W przypadku prowadzenia spółki kapitałowej, bank ma ciągłą kontrolę nad naszym kontem, jak zarówno ma możliwość ściągnięcia z naszego konta nieopłaconego podatku.

Z których banków korzystać w Niemczech?

Jako firma świadcząca usługi związane z pomocą polskim przedsiębiorca w wejściu na Niemiecki rynek, świadczymy pomocą w wybraniu odpowiedniego pod nasz biznes banku. Na dzień dzisiejszy naszymi partnerami są Comerzbank i Berliner Volksbank, dwa banki, które mają świetną ofertę dla naszych klientów. Zazwyczaj oferta dobierana jest indywidualnie do potrzeb klienta, aby posiada rachunku był z niego zadowolony.

Udostępnij:
Połącz teraz!

Math Captcha + 48 = 49