Biuro rachunkowe w Niemczech

BIURO RACHUNKOWE W NIEMCZECH

Prowadzenie we właściwy sposób niemieckiej księgowości może sprawiać pewne trudności polskim przedsiębiorcom. Zwłaszcza tym, którzy dopiero debiutują jako właściciele firm. Brak znajomości języka bywa dodatkowym źródłem trudności, które z kolei mogą nieść poważne w skutkach błędy wiążące się z karami finansowymi. Powierzenie spraw związanych z księgowością firmie takiej jak nasza, która współpracuje z kancelariami, znacząco ułatwi Ci pracę i zdecydowanie pomoże uniknąć nieprzyjemności. Łatwo narazić się na nieprzyjemności, które mogą wynikać w razie popełnionego błędu.  Dodatkowo jest to gwarancja, że w przypadku niespodziewanej kontroli niemieckiego urzędu skarbowego będziesz na nią dobrze przygotowany, bo od tego zależy przyszłość firmy na niemieckim rynku.

Gdy już wybierzesz profesjonalne biuro rachunkowe musisz pamiętać, że nie zwalnia Cię to z odpowiedzialności za złożone do fiskusa zeznania podatkowe. Dokumenty nawet wtedy, gdy ich autorem jest np. doradca finansowy nie są stosunkowo bezpieczne. Warto dołożyć starań, by księgowość była prowadzona w sposób jasny, czytelny i zrozumiały. Tego wymaga niemieckie prawo. Decydując się na korzystanie z usług biura rachunkowego należy sprawdzić w odpowiednim rejestrze, czy ma ono niezbędne uprawnienia do świadczenia usług księgowych. Doradców podatkowych z językiem polskim jest niestety niewielu na niemieckim rynku, wśród nich nasza firma. Alternatywą mogą być natomiast specjalizujące się w niemieckim systemie podatkowym polskie kancelarie. Musisz jednak pamiętać, że jedynie certyfikowany doradca podatkowy w Niemczech ma uprawnienia do składania deklaracji podatkowych, doradztwa finansowego, prowadzenia księgowości finansowej oraz płac. Z racji tego, że niemieckie prawo podatkowe nie należy do zbyt zawiłych ceny usług biur rachunkowych są niezbyt wysokie.

Aspekty prowadzenie działalności

Ważnymi aspektami przy prowadzeniu działalności gospodarczej, a związanymi
z jej finansową stroną są także:

  • pierwszy rok obrotowy w Niemczech trwa 12 miesięcy;
  • obowiązek przechowywania dokumentów księgowych 10 lat od zamknięcia roku obrotowego;
  • okres rozliczeniowy może być krótszy niż 12 miesięcy, jednak nigdy nie ulega skróceniu;
  • konieczność wykonania bilansu zysków i strat, jeśli zysk firmy w roku kalendarzowym przekroczył 60 tys. euro;
  • w Niemczech w ramach wielu form działalności gospodarczej jest tzw. podwójna księgowość;
  • wszystkie zdarzenia gospodarcze muszą być ujęte w postaci jednego dowodu księgowego;
  • dowody księgowe, np. rachunki, muszą być przechowywane 10 lat.

Księgowość dla spółek w Niemczech – dlaczego my?

Lista niemieckich firm świadczących powyższe usługi jest długa, dlatego przed podjęciem decyzji o wyborze danego usługodawcy warto poznać opinię klientów takiego biura, zwłaszcza Polaków, ponieważ rzucą oni światło na jakość usług, z których zamierzasz skorzystać. Nasza firma jest w stanie zapewnić Ci kompleksową obsługę księgową
na wysokim poziomie.

Udostępnij:
Połącz teraz!

Math Captcha 1 + 2 =